Kursy, szkolenia, warsztaty
KURS TRENERA OSOBISTEGO
Będąc absolwentką Polskiej Akademii Sportu uzyskałam trenerskie uprawnienia zawodowe zgodne z rozporządzeniem Ministra Pracy i Polityki Społecznej do prowadzenia zajęć z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi w klubach sportowych, rekreacyjnych i komercyjnych, ośrodkach sportu, rekreacji i kultury, placówkach wypoczynku.
Program kursu obejmował ćwiczenia siłowe, trening funkcjonalny, rozwijanie szybkości, siły i zwinności za pomocą ćwiczeń plyometrycznych, trening trx, kettlebells, liny, opony, trening siłowo-wytrzymałościowy z użyciem ciężaru własnego ciała, wszechstronne ćwiczenia fizyczne (biegi, skoki, rzuty, piłki lekarskie), Nordic Walking, Pilates, trening z kobietami w ciąży i po ciąży, duże piłki, żywienie i suplementację, rozpisywanie diet oraz ćwiczenia rozciągające jako forma wszechstronnego treningu personalnego dla różnych osób.INSTRUKTOR SPORTU FITNESS AEROBIC
Tak się zaczęła moja przygoda ze sportem :-)
Po zdaniu egzaminów w PAS uzyskałam uprawnienia Instruktora Sportu o specjalności Fitness.
Gruntownie poznałam podstawowe i zaawansowane formy współczesnego aerobiku, muzykę w zajęciach fitness, rodzaje i komponenty lekcji takie jak:
- krzywa wysiłku w treningu fitness.
- zakres tętna treningowego - metody obliczania
- fizjologiczne aspekty rozgrzewki
- charakterystyka i budowa lekcji fitness
- trening wzmacniający układ mięśniowy
- trening wytrzymałościowy
- stretching w lekcji fitness
INSTRUKTOR KULTURYSTYKI I SIŁOWNI
Po kilku latach prowadzenia zajęć fitness zaczęłam odczuwać niedosyt wiedzy, postanowiłam więc edukować się w kierunku instruktora siłowni.
Uzyskałam uprawnienia zawodowe zgodne z ustawą o sporcie oraz rozporządzeniem Ministra Pracy i Polityki Społecznej do pracy w związkach sportowych, klubach sportowych, rekreacyjnych i komercyjnych, ośrodkach sportu, rekreacji i kultury, placówkach wypoczynku, na obozach i koloniach.
Podczas szkolenia zdobyłam wiedzę z zakresu treningu siłowego, anatomii i funkcjonowania ciała, dobór różnorodnych ćwiczeń siłowych angażujących wybrane grupy mięśniowe, ich funkcje i czynności, a także z zakresu żywienia, diet, suplementacji, historii kulturystyki i póz kulturystycznych.KONSULTANT DS. DIETETYKI
Chcąc powiększyć zakres swojej wiedzy i usług, oraz zapewnić większą opiekę podopiecznym skończyłam jednoroczne szkolenie z zakresu planowania diet oraz doradztwa żywieniowego.
Bogata tematyka kształcenia pozwoliła mi zgłębić wiedzę m.in. w:
- planowaniu żywienia w profilaktyce chorób cywilizacyjnych jak Cukrzyca, Hashimoto, Celiakia
- planowaniu indywidualnego programu odchudzającego i lekkostrawnego
- metodach oceniania jakościowego i ilościowego jadłospisów
- suplementacji w diecie i chemicznych, szkodliwych dodatkach do żywności
- właściwościach składników pokarmowych i bilansie energetycznym
KLATKA PIERSIOWA W TRENINGU KULTURYSTYCZNYM
Pierwsze z cyklu szkoleń, na których wykorzystane są techniki z treningu kulturystycznego zawodowców. Program obejmował innowacyjne pomysły na rozgrzewkę i trening klatki piersiowej. Zapomniane i nowe techniki oraz zasady treningowe, " up-sety", izometria sposobem na wstępne zmęczenia mięśni, rozciąganie.
Dzięki szkoleniu poznałam ćwiczenia pozwalające maksymalnie wykorzystać i pobudzić włókna mięśniowe do rozrostu w treningu dla osób zaawansowanych, którzy wykorzystali już wszystkie pomysły na rozbudowę klatki i nie widzą progresu podczas ćwiczeń.
MIĘŚNIE GRZBIETU W TRENINGU KULTURYSTYCZNYM
Drugie z cyklu szkoleń, na którym poznałam techniki z treningu kulturystycznego zawodowców w celu rozbudowy mięśni grzbietu w treningu siłowym osób zaawansowanych.
Poznałam sposoby na odpowiednie wykorzystanie ćwiczeń budujących szerokość lub grubość pleców, by pobudzić właściwie włókna mięśniowe do rozrostu.
MIĘŚNIE UD I POŚLADKÓW W TRENINGU KULTURYSTYCZNYM
Trzecie szkolenie poświęcone mięśniom ud i pośladków, z cyklu szkoleń kulturystycznych, którego celem było zdobycie wiedzy i umiejętności w zaawansowanym treningu kulturystycznym.
Szkolenie wzbogaciło tym samym wcześniej zdobytą przeze mnie wiedzę o dodatkowe ćwiczenia i sposoby na rozrost, separację i modelowanie wybranych mięśni.
Sposoby i odpowiednie wykorzystanie ćwiczeń do wysmuklenia ud lub zwiększenia masy mięśniowej.
MIĘŚNIE NARAMIENNE W TRENINGU KULTURYSTYCZNYM
Mięśnie naramienne są jedną z najbardziej widocznych grup mięśniowych.
Właściwy trening uwzględnia ćwiczenia rozwijające wszystkie trzy aktony barków, (przedni, boczny i tylni).
Istotny element treningu to rozgrzewka, właściwe przygotowanie stawu ramiennego oraz prawidłowe i bezpieczne wykonywanie poszczególnych ćwiczeń pobudzających włókna mięśniowe do rozrostu.
Rodzaj treningu, liczba serii, ilość powtórzeń i ciężar, jaki stosujemy oraz odpowiednia regeneracja, (należy pamiętać, że mięśnie barków biorą aktywny udział w treningu innych grup mięśniowych), są kluczowe w rozwoju tej grupy mięśniowej.
BICEPS I TRICEPS W TRENINGU KULTURYSTYCZNYM
Każdy mężczyzna trenujący siłowo pragnie mieć jak najlepiej rozwinięte ramiona. Najważniejsze zasady, o jakich należy pamiętać to:
- w ćwiczeniach bicepsów nie prostuje się ramion do pełnego zakresu ruchu
- fazę ekscentryczną, (opuszczanie ciężaru) wykonujemy zawsze wolniej, niż fazę koncentryczną, (unoszenie ciężaru)
- ćwiczenia wykonujemy poprawnie technicznie - starając się maksymalnie wyizolować mięśnie poprzez stabilna pozycję
- ciężar dobierajmy tak, by umożliwił poprawne wykonanie ćwiczenia
- mięśnie ramion pracują także przy wykonywaniu ćwiczeń na inne grupy mięśniowe, więc powinno się zapewnić im odpowiednią regenerację
- w treningu siłowym naszym priorytetem powinny być nie tylko ramiona lecz harmonijny rozwój całej sylwetki
MIĘŚNIE BRZUCHA W TRENINGU KULTURYSTYCZNYM I BIKINI
Forma treningu mięśni brzucha zależy od celu, jaki mamy.
Ćwiczymy dla zdrowia, zapobiegania kontuzjom, wytrzymałości, siły i względów estetycznych.
Jest bardzo duży wachlarz ćwiczeń, (angażujących górne i dolne partie mięśnia prostego brzucha a także mięśnie skośne zewnętrzne i wewnętrzne), jakie możemy wykonywać, zarówno na siłowni, jak i w domu.
Jednak żadne, nawet najbardziej intensywne ćwiczenia mięśni brzucha nie są w stanie zastąpić odpowiednio zbilansowanej diety. Jeśli nie będziemy jej przestrzegać, to wytrenujemy sobie mocne i silnie rozbudowane mięśnie brzucha, ale pozostaną one ukryte pod warstwą tkanki tłuszczowej i będą niewidoczne.
TRENING HOLISTYCZNY - metoda przełamania stagnacji
Celem warsztatu było zdobycie specjalistycznej wiedzy i umiejętności niezbędnych do przeprowadzania treningu holistycznego, jako jednego ze sposobów na unikanie stagnacji treningowej w treningu osób zaawansowanych.
Trening holistyczny (całościowy), to siódma zasada Weidera dla osób średnio zaawansowanych. Jego główna idea - aby uzyskać maksymalny przyrost objętości całej komórki mięśniowej, trzeba wykonywać serie o różnej liczbie powtórzeń i stosować szeroką gamę obciążeń. Na podstawie badań naukowych stwierdzono, że różne elementy komórek mięśniowych, zawierające białko lub źródła energetyczne, w różny sposób reagują na poziom obciążeń treningowych. Elementy białkowe powiększają się pod wpływem dużych ciężarów, zaś system aerobowy komórek (mitochondria), lepiej reaguje na trening typu wytrzymałościowego.
ICG BASIC LEVEL
Trening Indoor Cycling to trening wytrzymałościowo-siłowy.
Skierowany jest dla każdego niezależnie od wieku, płci, czy sprawności fizycznej, dzięki regulacji obciążenia wg. indywidualnych potrzeb i możliwości.
Dzięki szkoleniu Indoor Cycling Group Basic Level uzyskałam status instruktora ICG.
Szkolenie składało się z takich zagadnień jak struktura i budowa zajęć na rowerach stacjonarnych w teorii i w praktyce, technika oraz zasady bezpieczeństwa treningu, praca z muzyką oraz pierwsza pomoc.
Uzyskany certyfikat uprawnia do udziału w szkoleniu Licencja B.
"BIEGAJ Z GŁOWĄ" - PROCESY I ETAPY TRENINGU W LEKKIEJ ATLETYCE
Dzięki temu szkoleniu poznałam wiedzę potrzebną do przygotowania klienta do półmaratonu, maratonu, biegów na 5 km i 10 km, sposoby na wypracowanie wytrzymałości szybkościowej. Poznałam ćwiczenia dla biegacza opartych o plyometrię, a także:
- Makro i mikro cykle w treningu
- Bezpośerdnie przygotowanie startowe
- Siła biegowa
- Ćwiczenia funkcjonalne
- Rola core
KONTROLA MOTORYCZNA I PROFILAKTYKA PRZECIWURAZOWA W TRENINGU
Celem seminarium było pogłębienie wiedzy i umiejętności niezbędnych do przeprowadzenia treningu z klientem pourazowym oraz osobami z wadami postawy.
- zastosowanie treningu funkcjonalnego aktywującego mięśnie głębokie.
- poznanie znaczenia i podziału ćwiczeń stabilizujących.
- umiejętność zastosowania gradacji poszczególnych ćwiczeń oraz dobranie odpowiednich ćwiczeń dostosowanych do stopnia zaawansowania ćwiczącego.
- odżywianie w profilaktyce zdrowia.
- osteoporoza, awitaminoza, niedobór witamin.
- diety obniżające ryzyko kontuzji.
ZDROWY KRĘGOSŁUP
„Zdrowy kręgosłup” to program ćwiczeń polecany dla każdego bez względu na wiek czy poziom aktywności fizycznej.
Skierowany jest do osób, którym doskwierają bóle kręgosłupa, jak i do osób zdrowych, które prowadzą siedzący tryb życia.
Korzyści płynące z takiej lekcji to m.in. wzmocnienie szkieletu mięśniowego, nauka utrzymania właściwej postawy ciała, polepszenie samopoczucia.
Zajęcia mogą pomóc w zmniejszeniu nacisku na kręgi, za czym idzie zmniejszenie odczuwanego bólu, rozciąganiu i rozluźnianiu przykurczonych mięśni oraz wzmocnieniu mięśni pośladków, brzucha i pleców.
PILATES MOVEMENT
Szukając pogłębienia wiedzy i umiejętności na najwyższym poziomie...
Joseph Pilates opracował metodę ćwiczeń, dzięki której absolutnie każdy człowiek może być sprawny i cieszyć się estetyczną sylwetką.
Coraz częściej u osób wykonujących pracę w pozycji siedzącej lub stojącej pojawiają się problemy zdrowotne związane z nieprawidłowym funkcjonowanie aparatu ruchu, między innymi bóle kolan i kręgosłupa.
Trening Pilates pozwala harmonijnie wzmacniać i uelastyczniać ciało. Wzmacniane są zarówno mięśnie głębokie jak i mięśnie szkieletowe, ustępują bóle spowodowane nierównomiernym rozwojem umięśnienia, przykurczami, uciskami korzeni nerwowych czy nawet wynikłymi z tego powodu dysfunkcjami działania narządów wewnętrznych.
KETTLEBELLS
Trening z kettlebell przygotowuje nas w zakresie siły, gibkości, wytrzymałości i równowagi na różne wyzwania ruchowe, które pojawiają się w naszym życiu.
Ćwiczenia z kettlebell poprawiają siłę funkcjonalną, równowagę i koordynację. Są alternatywą dla tradycyjnych treningów cardio i siłowych zwiększając stabilność stawów, ich zakres ruchu i gibkość.
Wzmacnia mięśnie bazując na naturalnych ruchach z życia i na różnych dyscyplinach sportowych.
Kettlebells to nowe i efektywne wyzwanie ruchowe treningowe dla każdego.
ROTACJA WĘGLOWODANAMI W DIECIE REDUKCYJNEJ
"Rotacja węglowodanami" to jeden ze sposobów na przełamanie stagnacji w diecie redukcyjnej, a także w treningu na masę.
Warsztat metodyczny miał na celu zdobycie specjalistycznej wiedzy dotyczącej układania diet w których stosuje się tzw. rotację węglowodanami. Dieta oparta jest na wiedzy dotyczącej wpływu spożywanych węglowodanów na stężenie glukozy we krwi.
Diety takie można wykorzystać w trakcie utraty wagi lub poprawy masy mięśniowej, kiedy standardowe sposoby przestają przynosić rezultaty.
BASIC SPORT NUTRITION
Podstawy Dietetyki Sportowej dały mi wiedzę niezbędną w świecie żywienia sportowców do poprawy wyników sportowych swoich m.in.:
- ustalanie zapotrzebowania kalorycznego
- dobieranie składników odżywczych w zależności od uprawianej dyscypliny
- zróżnicowanie makroskładników w żywieniu kobiet i mężczyzn
- projektowanie jadłospisu zgodne z celem, (budowa masy mięśniowej i redukcja tkanki tłuszczowej).
DIETA MASOWA
FILOZOFIE I SYSTEMY TRENINGOWE
Na seminarium, którego autorem i prowadzącym był Radek Słodkiewicz poznałam zagadnienia z zakresu:
- diety w okresie budowania masy i siły mięśniowej
- rożnych systemów treningowych od FBW po Heavy Duty, DoggCrapp , Split do systemów objętościowych
- wady i zalety poszczególnych systemów
- najczęściej popełniane błędy w treningu siłowym
- sposoby na oporne grupy mięśniowe
SEMINARIUM FOOD MATTERS - LOW CARB
Na seminarium nabyłam umiejętności doboru składników odżywczych i ich rotację w diecie niskowęglowodanowej – Low Carb.
Jednym z najczęstszych powodów tycia jest nadmiar węglowodanów w spożywanych posiłkach.
Dieta niskowęglowodanowa zakłada znaczne ograniczenie spożycia węglowodanów (50-150 g węglowodanów na dobę).
Zawarte w niej produkty spożywcze bogate w węglowodany (głównie pieczywo, makarony, ziemniaki i inne produkty zbożowe ), zastępowane są produktami bogatymi w białko i tłuszcz (m.in. mięso, ryby, jaja, sery).
NADWAGA I OTYŁOŚĆ CHOROBOWA
Zgłębienie wiedzy z zakresu treningu z osobami otyłymi i z nadwagą.
Dobór ćwiczeń, które ułatwią redukcję masy ciała i nie narażą klienta na urazy i kontuzje.
Na szkoleniu były poruszane tematy:
- różnice między nadwagą a otyłością
- schorzenia związane z otyłością
- zagrożenia wynikające z chorób a trening
- zasady bezpiecznego treningu
- podstawy żywienia, (dieta, suplementacja)
- elementy psychologii
- motywacja
AKTYWNOŚĆ W CIĄŻY I PO PORODZIE
Jak dostosować ćwiczenia i co zrobić, by kobieta w ciąży i jej rozwijające się dziecko było bezpieczne, a jednocześnie by dbała o swoją kondycję i zdrowie?
Ćwiczenia w treningu kobiety ciężarnej powinny przygotować ją do czasu po porodzie, zmniejszać bóle kręgosłupa, poprawić jakość życia.
Umiarkowany wysyłek fizyczny ma pozytywny wpływ na funkcjonowanie układu krążenia, oddechowego i mięśniowego.
Poprawia samopoczucie ciężarnej oraz zmniejsza lęk przed porodem.
Dzięki zastosowaniu ćwiczeń wzmacniających i rozciągających mięśnie kręgosłupa i miednicy likwiduje dolegliwości bólowe pojawiające się w czasie 9 miesięcy.
KURS ZAJĘĆ NA TRAMPOLINACH
Kurs przygotował mnie do kompetentnego prowadzenia zajęć fitness na trampolinach.
Poznałam technikę bezpiecznego wykonywania podstawowych kroków na trampolinie, ćwiczeń kształtujących, metodykę i dobór odpowiednich układów oraz muzyki, zasady budowy lekcji z trampolinami, wpływ zajęć na organizm człowieka oraz przeciwwskazania do treningu.
BASIC STEP
Szkolenie przygotowało mnie do prowadzić zajęcia grupowych na stepie oraz do bezpiecznego doboru ćwiczeń.
Tematyka i cele poruszane na szkoleniu:
- specyfika zajęć na stepie. Dlaczego trening na stepie jest wyjątkowy?
- podstawowe kroki, odpowiednia technika, budowa lekcji, muzyka.
- zasady budowania choreografii na stepie.
- stretching w lekcji stepu.
Szkolenie było prowadzone przez Inkę Szymański, która w środowisku fitness określana jest jako postać kultowa. W 1996 roku postanowiła ideę międzynarodowego fitnessu przywieźć do Polski. Była czołowym prezenterem, szkoleniowcem i choreografem fitness.
SZKOLENIE STEP BASIC
Kolejne szkolenie poświęcone tematyce prowadzenia zajęć fitness oraz wykorzystania stepu w treningu personalnym.
Celem treningu ze stepem jest stymulacja układu krążenia o oddychania oraz pobudzanie przemian tłuszczowych w organizmie. Dzięki możliwości regulacji platformy, modyfikacji elementów choreografii i zmiany tempa, ćwiczenia ze stepem są adresowane do osób o różnym poziomie zaawansowania.
Trening na stepie może mieć charakter zarówno wydolnościowy, jak i wzmacniający.
Dzięki prawidłowej technice, ćwiczenia ze stepem są bezpieczne i nie obciążają stawów.
FORCE ATTACK STEP
Elementy kickboxingu zawarte w lekcji fitness FORCE ATTACK prowadzą do doskonalenia funkcjonowania organizmu jako całości. FORCE ATTACK & STEP wzbogaca lekcję o ćwiczenia i choreografie z wykorzystanie stepu.
Program szkoleń FORCE ATTACK obejmował:
- Technikę kopnięć i ciosów
- Nazewnictwo
- Budowę choreografii
- Tranzycje, metodykę nauczania
- Równomierność napięć mięśniowych
FORCE ATTACK FLOOR
System ćwiczeń FORCE ATTACK TRAINING kształtuje sylwetkę, wzmacnia wydolność układu krążenia i wzmacnia mięśnie. Jest połączeniem tradycyjnego fitnessu z elementami kickboxingu.
Stosowane w lekcji ciosy, kopnięcia i uniki inspirowane sportami walki, przy akompaniamencie dynamicznej muzyki, są w stanie wydobyć z ćwiczących energię i siłę, o jaką siebie by nie podejrzewali.
Trening dostarczył mi nowych bodźców i wyzwań, stał się odskocznią od rutyny klasycznych zajęć fitness.
BASIC FLOOR
Umiejętność prowadzenia zajęć choreograficznych typu hi-lo.
Szkolenie prowadzone było przez propagatora światowego fitnessu w Polsce Inkę Szymański,
(założycielka szkoły fitness "Inka Szymański Fitness School").
Zakres zajęć dotyczył metodyki wprowadzania choreografii na zajęciach typu hi-lo i dance aerobic.
SHAPE & STABILITY
Na szkoleniu nabyłam umiejętności niezbędne do przeprowadzania poprawnej aktywacji mięśni środka oraz mobilizacji układu ruchu.
Mięśnie głębokie, (inaczej mięśnie środka lub core), podtrzymują kręgosłup i wysyłają dodatkową energię do poszczególnych mięśni w dystalnych odcinkach naszego ciała.
Stanowią solidną podstawę podczas wykonywania czynności dnia codziennego, treningu na siłowni, oraz poprawy wyników w dyscyplinach sportowych. Silny core może zmniejszyć ryzyko kontuzji oraz wspomóc rehabilitację.
STRETCHING & RELAKS
Tematy i zagadnienia poruszane na kursie:
- historia stretchingu i jego miejsce we współczesnym fitnessie
- różnice między stretchingiem i jogą
- rodzaje gibkości i czynniki ją warunkujące
- przegląd głównych grup mięśniowych
- przyczepy początkowe i końcowe mięśni oraz ich funkcje
- rodzaje ćwiczeń rozciągających
rodzaje rozciągania z napięciem mięśni
Regularny stretching zapobiega przykurczom i urazom, zwiększa elastyczność mięśni i ścięgien, przywraca ruchomość w stawach optymalizując ich funkcjonowanie, niweluje zmęczenie oraz ułatwia regenerację.
Zaleca się go stosować jako osobne lekcje treningowe.
WARSZTATY STRETCHING
Dzięki tym warsztatom zgłębiałam wiedzę na temat rozciągania – anatomii, fizjologii oraz psychologii
- procesy zachodzące w trakcie i po rozciąganiu
- rozciąganie a wyniki sportowe
- kiedy się rozciągać? jak długo? jak często?
- prawidłowa technika, pozycje rozciagajace
- jak nie należy się rozciągać
MENTAL BODY
Warsztaty OM Mental Body obejmowały trzy lekcje:
- BodyArt Stretch
- Flow stretch z rollerami
- Pilates w parach
Warsztaty pomogły mi zgłębiać wiedzę na temat rozluźniania ciała i rozładowywania napięcia kumulującego się w mięśniach. Były dla mnie inspiracją dla ciekawszych zajęć fitness.
BODY BALL
Umiejętność poprowadzenia zajęć z wykorzystaniem piłek gimnastycznych oraz zastosowanie w treningu personalnym.
Ćwiczenia z piłką gimnastyczną są szczególnie polecane dla osób, które chcą odciążyć stawy, poprawić swoją równowagę, postawę ciała, koordynację, elastyczność mięśni i ścięgien, wzmocnić mięśnie zarówno powierzchowne, jak i głębokie.
Piłka dzięki swej niestabilności wymusza pracę znaczenie większej grupy mięśni, zwłaszcza mięśni środka, czyli naszego centrum. W czasie ćwiczeń odciąża kręgosłup i stawy, niweluje ryzyko wystąpienia kontuzji w obrębie aparatu ruchu.
Polecana w treningu funkcjonalnym, a także kobietom w ciąży i osobom otyłym.
OVO BALL
Zdobycie umiejętności prowadzenia zajęć fitness, wykorzystanie piłki OVO BALL w treningu funkcjonalnym.
Piłka OVO BALL daje różnorodne możliwości treningowe w fitnessie, treningu funkcjonalnym, prozdrowotnym, sportowym i rehabilitacji medycznej. Niestabilność wywołuje reakcje równoważne, mocno aktywuje mięśnie środka i w naturalny sposób angażuje cały gorset mięśniowy.
Nawet zaawansowane osoby mogą liczyć na wyzwania dla ich siły, wytrzymałości i koordynacji ruchowej.
Trening z OVO BALL zwiększa ruchomość w stawach, umożliwia pracę we wszystkich płaszczyznach, pozwala na zachowanie równowagi między pracą koncentryczną i ekscentryczną mięśni.
FITNESS FIGHT KICK
Szkolenie Open Mind Fight Kick dało mi możliwość prowadzenia dynamicznych zajęć o charakterze wytrzymałościowym inspirowanych sztukami walki.
Do Fitness Fight Kick przeniesiono ruchy z różnych stylów Sztuk Walki np. Karate, Kung Fu,
Tae Kwon Do, czy Boksu, które w połączeniu z krokami aerobowymi i muzyką zdecydowanie odbiegają od tradycyjnych form fitness.
Trening tego typu pozwala na rozwijanie wytrzymałości, siły, szybkości, koordynacji i gibkości.
Styl zajęć charakteryzuje się dynamiką, ekspresją ruchu i dużym wyzwaniem, gdyż wymaga większego zaangażowania i skupienia podczas treningu.
Ideą Fight Kick jest harmonijny i wszechstronny rozwój osoby ćwiczącej, podobnie jak jest to zawarte w tradycyjnych szkołach sztuk walki.
SZKOLENIE PFA AEROBIK
Celem szkolenia było rozwijanie umiejętności prowadzenia zajęć fitness.
Program szkolenia obejmował:
- bloki choreograficzne „16”,
- metoda „cut & half” w zajęciach fitness,
- metoda redukcji powtórzeń,
- zaawansowane zmiany w krokach aerobiku,
- zaawansowane zmiany w przestrzeni w zajęciach